Demeter Včelařství

Žádné včely – žádný život

lone-bee

Včely jsou mimo jiné hmyz nezbytný pro oplodnění mnoha divokých a kultivovaných rostlin. Proto jsou včely nezbytné pro přírodu a neposledně pro přežití člověka. Život včel je ohrožen, proto rozvíjí Demeter-včelaři chov jim přiměřený.

Při tom nestojí v popředí jen med, ale především blaho včel – z úcty k životu. Z interakce včel a rostlin vzniká dokonalý životní a léčebný prostředek – med.

Demeter včelařství

Již v roce 1995 se Demeter-včelaři dohodli na odpovídajících směrnicích. Úly by tedy podle toho měli být provedeny pouze z přírodních materiálů, jsou předepsány přírodní včelí plástve. Rozmnožování probíhá díky přirozenému rojení a je zakázáno ořezávání křídel včelí královny. Umělý odchov královen a jejich umělé oplodňování je tabu pro včelaře Demeter. Zazimování na medu je požadováno, cukr je přikrmován pouze do nezbytné míry.

Jako léčebné prostředky jsou používány látky, které jsou přírodními složkami medu. Potírání roztočů varroa je tedy výhradně za použití organických kyselin, např. kyseliny mléčné nebo kyseliny šťavelové, namísto syntetických chemických látek

Jako umístění pro včelí úly jsou preferovány biologicky dynamicky obhospodařované plochy s co možno nejbohatší rozmanitostí květeny. Přirozeně Demeter med nesmí být zahříván nad teplotu úlu 35 ° C. Med je třeba stáčet před jeho stuhnutím. To zaručuje optimální zachování cenných látek a jemných aroma a vzniká výjimečná kvalita, kterou můžeme ochutnat: Demeter med. Pln požitku a blahodárný pro tělo, mysl a ducha.

 

Plusy Demeter včelaření:

  • Včelařství odpovídající bytosti včel
  • Použití léků, které jsou také přírodní složkou medu
  • Jemné zpracování medu
  • Cenné složky a jemně aromatická chut
  • Používání přírodních pláství
  • Rozmnožování probíha jako v přirodě rojením
  • Ořezávání křídel je zakázáno
  • Preferované umístění včelích úlů jsou biodynamicky obhospodařované plochy

bees

Příspěvek byl publikován v rubrice Články a jeho autorem je admin. Můžete si jeho odkaz uložit mezi své oblíbené záložky nebo ho sdílet s přáteli.